Depilacja laserowa i jej początki

Problem nadmiernego owłosienia ani nie pojawił się w XXI wieku, ani nie jest wymysłem naszych czasów. Co więcej, warto zauważyć, że nie borykają się z nim wyłącznie postacie z pierwszych stron gazet, czyli z tak zwanej elity społecznej. Przeciwne. Dotyczy, bez względu na płeć,  każdej niezadowolonej z jego powodu osoby.

Od lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia do dziś

Pierwsze próby usuwania włosów ze skóry za pomocą wiązki lasera podjęto już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie w salonach kosmetycznych znajdujących się w Szczecinie zabiegi są wykonywane za pomocą najnowszych, doskonałych urządzeń. Wróćmy jednak na chwilę do przerwanego wątku, czyli do naszkicowania – w ogromnym skrócie – początków zabiegów, w czasie których wykorzystywano wiązki lasera.

Nieporadnie jeszcze, lecz konsekwentnie

Depilacja laserowa na początku lat sześćdziesiątych XX wieku była w powijakach. Służące do jej wykonywania urządzenia z jednej strony wysyłały zbyt długą falę lasera, z drugiej natomiast nie odznaczały się dokładnością. Powyższe mankamenty przekładały się niestety na jakość wykonywanych wówczas zabiegów. Fala lasera nie tylko nie usuwała włosów, ale także doprowadzała do uszkodzenia ich pigmentów, co w konsekwencji kończyło się uszkodzeniem skóry.

Naukowcy ciągle podejmowali próby stworzenia doskonałego urządzenia, które sprawdziłoby się zarówno w dermatologii, jak i w kosmetyce. Z ogromną determinacją wciąż szukali coraz to nowych rozwiązań, aż w końcu udało im się skonstruować laser, którego parametry spełniały wszystkie warunki.

Depilacja laserowa Szczecin (swiaturody.com) niewątpliwie korzysta z tych osiągnięć, a co za tym idzie jakość wykonywanych współcześnie zabiegów jest nieporównywalnie wyższa. Aż chciałoby się powiedzieć – jak dobrze, że żyjemy teraz, gdy laser jest najlepszy.

2 thoughts on “Depilacja laserowa i jej początki

  1. Bezpieczniej używać zwykłej maszynki. Może i efekt jest krótkotrwały, ale mam pewność, że nie narażam swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *