Depilacja lekiem na całe zło

Jesteśmy jednym z nielicznych zakładów kosmetycznych w Katowicach proponujących depilację laserową na najwyższym poziomie. Depilacja laserowa jest bezpieczna i trwała. Metoda ta jest szybka i bezbolesna. Dla bardziej wrażliwej skóry i osób mocniej odczuwających ból można zastosować maści znieczulające, ale jest to zbędne, ponieważ odczuwa się jedynie lekki dyskomfort oraz ewentualne szczypanie. Depilacja laserowa Katowice jest szczególnie polecana dla osób, które posiadają ciemne i grube owłosienie. Dzieje się tak, dlatego, że ciemniejsze i mocniejsze włosy łatwiej poddają się depilacji i szybciej można ich się pozbyć. Jeżeli chodzi o jasne włosy z nimi jest większy problem, choć ich usuwanie nie jest niemożliwe. Do jasnych włosów należy zastosować większą liczbę zabiegów laserowych.

Depilacja laserowa posiada wiele plusów. Po pierwsze jest trwała, po drugie jak już wcześniej wspominaliśmy jest bezbolesna. Kolejna jej zaletą jest brak ryzyka wrastania włosów odrastających w skórę a co za tym idzie brzydkich stanów zapalnych mieszka włosowego. Depilacja laserowa w odróżnieniu od innych metod depilacji nie niesie za sobą ryzyka powstawania odczynów alergicznych, przebarwień a nawet powstawania blizn. Jest to metoda bezinwazyjna, działa tylko powierzchniowo nie naruszając delikatnej struktury skóry. Jeżeli chodzi o działanie lasera umieszczonego w głowicy do depilacji to emituje on łagodną wiązkę promieni, która pochłaniana jest przez barwnik włosa zwany melaniną. Pochłanianie promieni lasera prowadzi do uszkodzenia cebulki włosa i prowadzi do jej unicestwienia. Feler działania lasera polega na tym, że unicestwia on tylko włosy w stanie wzrostu. Włosy w stanie spoczynku pozostają obojętnie na działanie lasera. Z tego względu należy zabieg powtarzać kilka razy, aby móc pozbyć się wszystkich niechcianych włosów.

Depilacja laserowa polega na przykładaniu głowicy lasera do skóry owłosionej, z której chcemy pozbyć się włosków. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Po prostu miejsce po miejscu głowica przesuwa się po naszym ciele. Zdarza się, że po zabiegu skóra jest zaczerwieniona a miejska koło mieszków włosowych może trochę obrzęknąć. Jest to jednak stan przejściowy, który szybko mija. Najczęściej wszelkie niedogodności mijają w kilka godzin po zabiegu.

One thought on “Depilacja lekiem na całe zło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *