Jak dbać o ciało podczas ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w naszym życiu. Codziennie obserwujemy jak nasze ciało się zmienia i chociaż myślimy głównie o dobru dziecka, nie możemy zapomnieć również o sobie. Samopoczucie matki przekłada się bowiem na rozwój pociechy.

Istotne nawilżanie

Najczęściej spotykaną obawą wśród kobiet w ciąży są rozstępy. Szpecą one skórę i sprawiają, że niektóre panie tracą przez nie pewność siebie. Powstają na skutek intensywnego rozciągania się skóry i zerwania włókien kolagenowych. Przed rozstępami uchronić nas może jednak odpowiednie nawilżenie skóry. Warto wówczas zdecydować się na profesjonalne usługi i odwiedzić gabinet kosmetyczny w Warszawie (lista polecanych: http://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html), gdzie wykonane zostaną nieinwazyjne zabiegi, bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dziecka.

Wybierać możemy z szeregu różnorakich kuracji, których zadaniem jest nawilżenie skóry oraz jej  ujędrnienie. Interesującą opcją jest peeling z soli morskiej i alg, połączony z kąpielą parafinową oraz relaksujące masaże, które pozwalają mięśniom rozluźnić się, łagodzą bóle stawów oraz sprawiają, że skóra staje się wypoczęta oraz właściwie nawilżona.

Różnego rodzaju zabiegi upiększające

Kosmetyczka Warszawa obsługując kobietę w ciąży wykonać może również wszelkiego rodzaju zabiegi oczyszczające i dotleniające twarz. Zazwyczaj wykorzystuje do tego jednak kosmetyki i preparaty ziołowe, które doskonale usuwają zaskórniki, wygładzają cerę, a jednocześnie są bezpieczne dla dziecka. Panie w ciąży zdecydować mogą się również na mikrodermabrazję o zmniejszonej mocy. Złuszcza ona naskórek i sprawia, że skóra twarzy wygląda świeżo i promiennie, a przy tym nie narusza prawidłowego rozwoju płodu.

Profesjonalna obsługa salonu piękności doradzi również, z jakich zabiegów należy zrezygnować podczas ciąży. Wskaże również preparaty i kosmetyki, których w tym czasie nie wolno używać. Dzięki regularnym wizytom w salonie nasza skóra uniknie rozstępów i cellulitu, a my będziemy wypoczęte.

4 thoughts on “Jak dbać o ciało podczas ciąży?

  1. Jest trochę racji w powyższym komentarzu, ale jeśli ktoś ma ogromne rozstępy w widocznych miejscach, to powinien próbować się ich pozbyć. Choćby dla własnego komfortu psychicznego :)

  2. A ja uważam przeciwnie… Rozstępy szpecą ciało, więc nie można się nimi nie przejmować. Skoro są możliwości, żeby się ich pozbyć, to dlaczego nie skorzystać?

  3. A jeszcze lepiej w ogóle nie dopuścić do powstania rozstępów. Przecież są odpowiednie środki, które pomagają skórze się uelastycznić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *