Jakie zabiegi antycellulitowe warto zrobić?

Tak zwana „pomarańczowa skórka” dotyka kobiet, i to niekoniecznie cierpiących na nadwagę. Za powstawanie cellulitu odpowiadać mogą różne czynniki, takie jak nieprawidłowa dieta, toksyny, brak ruchu i siedzących tryb życia, zaburzenia krążenia, a także zaburzenia gospodarki hormonalnej. To właśnie hormony, jak i sama struktura i proporcje tkanek sprawiają, że na tę przypadłość narażone są kobiety. Redukcja cellulitu nie jest sprawą prostą, a kiedy mamy do niego dużą skłonność, wymaga regularnego powtarzania zabiegów, a także wspomagania ćwiczeniami fizycznymi i zdrową dietą. Jednakże warto skorzystać z zabiegów, jakie oferują nam gabinety kosmetyczne i salony urody. Gdynia ma wiele miejsc, gdzie możemy spotkać kompleksowe usługi w jednym punkcie i wykonać możemy zabiegi oraz uzyskać wskazówki i kompletny plan dbania o zdrowie [tutaj informacje: swiaturody.com/gdynia,kosmetyczka,9.html].

Jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod walki z cellulitem jest drenaż limfatyczny – to specjalny rodzaj masażu, który wspomaga przepływ limfy, której zastoje mogą powodować obrzęki i nierówności widoczne pod skórą. Pomaga równocześnie usuwać z organizmu produkty przemiany materii, które odkładając się w tkankach, stają się toksyczne. Drenaż limfatyczny może być stosowany na każdą część ciała, gdzie pojawiają się obrzęki limfatyczne. Świetne efekty przynosi łączenie go z innymi metodami walk z cellulitem i odpowiednimi kosmetykami. Każdy salon kosmetyczny mający w ofercie zabiegi na ciało może nam go zaproponować.

Podobne skutki osiągniemy również za sprawą masażu bańką chińską czy też masażu próżniowego – obydwa stymulują krążenie kwi i płynów ustrojowych, wpływając na redukcję cellulitu [tutaj informacje: wikipedia.org/wiki/Cellulit] oraz tkanki tłuszczowej. Stosowane mogą być na uda i pośladki, brzuch, plecy i ramiona. Doskonałym sposobem na skuteczne ujędrnienie i wygładzenie każdej części ciała – a więc i tych jego fragmentów, gdzie najczęściej pojawia się „pomarańczowa skórka” jest także mezoterapia igłowa ze specjalnym wałkiem, który tworzy mikro nakłucia, pobudzając skórę i tkankę łączną pod nią do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu.

Jest też mezoterapia bezigłowa, wykonywana specjalnym aparatem ultradźwiękowym – podczas zabiegu w głąb skóry wprowadzane są lecznicze substancje. To najpopularniejsze metody walki z cellulitem obok okładów z mineralnego błota i wykorzystania lasera. Zabiegów, które można zastosować jest wiele, a najlepiej, kiedy dla poprawy stanu naszej skóry i nie tylko współpracują masażysta, dietetyk, trener i kosmetyczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *